Spojené voľby - špeciálny spôsob hlasovania voličov v izolácii alebo karanténe z dôvodu COVID-19

Dátum: 23.10.2022

Spojené župné a komunálne voľby

Vážení občania!

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov a určil deň konania volieb na sobotu 29. októbra 2022 v čase od 7.00 hod. do 20.00 hod. V obci Jabloňovce je vytvorený jeden volebný obvod, v ktorom sa volí päť poslancov obecného zastupiteľstva a starosta obce.

Volebná miestnosť bude v zasadačke obecného úradu.

Oprávnení voliči, ktorí sa nemôžu zo zdravotných dôvodov dostaviť do volebnej miestnosti, majú právo požiadať o voľbu do prenosnej volebnej schránky. Môžu tak urobiť osobne, písomne, prostredníctvom rodinného príslušníka alebo inej osoby alebo telefonicky na telefónnom čísle 036/63 48 121.

Oprávnení voliči, ktorí majú zákonom ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodu ochrany verejného zdravia pred ochorením COVID – 19, majú právo požiadať o špeciálny spôsob hlasovania. Oprávnený volič podáva žiadosť o špeciálny spôsob hlasovania  zapisovateľke Zuzane Výbochovej sám alebo prostredníctvom inej osoby, a to telefonicky v úradných hodinách obce najneskôr v posledný pracovný deň  predo dňom konania spojených volieb (piatok – 28.10.2022) do 12.00 hod.