Výstrahy SHMÚ - vysoké teploty

Výstrahy SHMÚ - vysoké teploty

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy na jav vysoké teploty pre Levický okres

Výstrahy pre okres Levice

Popis výstrahy

Jav: Vysoké teploty
Stupeň: 1. stupeň

Trvanie javu: 28.6.2021 od 13:00 do 19:00
Výstraha:
V okrese Levice
sa OJEDINELE, NAJMä V JUŽNEJ POLOVICI, očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 °C.

Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie,
fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná,
ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Teplota: 33 °C

Jav: Vysoké teploty
Stupeň: 2. stupeň

Trvanie javu: 29.6.2021 od 14:00 do 18:00
Výstraha:
V okrese Levice
sa očakáva MIESTAMI dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 - 37 °C.

Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie,
fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Uvedená teplota vzduchu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavá a pravdepodobnosť
poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Teplota: 35 - 37 °C

Legenda meteorologických výstrah

1.jpg

Výstraha 1. stupňa - Predpokladaná intenzita a výskyt nebezpečného javu sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu. Tento jav predstavuje potencionálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

2.jpg

Výstraha 2. stupňa - Výskyt nebezpečného javu je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý. Predpokladaná intenzita nebezpečného javu je v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerná a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká. Jav predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

3.jpg

Výstraha 3. stupňa - Výskyt nebezpečného javu je v danej ročnej dobe a oblasti veľmi zriedkavý. Predpokladaná intenzita nebezpečného javu je v danej ročnej dobe a oblasti extrémne vysoká a predpokladá sa, že spôsobí veľké škody a ohrozí ľudské životy. Tento jav predstavuje všeobecné ohrozenie ľudských aktivít.